Bezpieczeństwo płatności

Cykl edukacyjny z zakresu cyberbezpieczeństwa

Wypłaty z bankomatów, płatności internetowe i zbliżeniowe. Czy są bezpieczne? Co zrobić, aby zapobiec nieautoryzowanym wypłatom i płatnościom. Odpowiedzi znajdziesz w tym odcinku Wideo Porad.

Poznaj cykl Wideo Porady i nie daj się hakerom!

Cyberbezpieczeństwo - wstęp

Cykl edukacyjny z zakresu cyberbezpieczeństwa

Przedstawiamy kolejny cykl edukacyjny o cyberbezpieczeństwie. Michał Porada w obrazowy sposób pokazuje i tłumaczy zagrożenia czyhające na nas i na naszych pracodawców.

Poznaj cykl Wideo Porady i nie daj się hakerom!

Socjotechnika

Metody socjotechniczne stosowane przez cyberprzestępców

W tym odcinku opowiadamy o metodach socjotechnicznych, które wykorzystują hackerzy, aby uzyskać od nas poufne dane. To dzięki nim uzyskują oni również dostęp do zasobów organizacji, w której pracujemy.

Phishing

Podszywanie się pod inne osoby w celu wyłudzenia informacji

Jak w praktyce wyglądają działania phishingowe? Zobacz kilka przykładów z życia wziętych i nie daj się oszukać w sieci. Dane które posiadasz są bardzo cenne dla cyberprzestępców, dlatego posuną się do różnych sztuczek, aby je od Ciebie wydobyć. O tym opowiada ten krótki film.

OSINT

Pozyskiwanie informacji z ogólnodostępnych źródeł

W internecie pozostawiamy olbrzymią ilość danych, tych prywatnych oraz tych służbowych. Są one publiczne i ogólnodostępne. W mediach społecznościowych, narzędziach reklamowych czy usługach online widnieje wiele informacji o nas i naszych miejscach pracy.

OSINT nazywany jest też „białym wywiadem”. To zupełnie legalne działania, które mogą posłużyć do czynności już niekoniecznie legalnych i uczciwych. W jaki sposób? Obejrzyj odcinek i nie daj się hakerom!

Hasła

Sposoby łamania haseł i skutecznej obrony

Hasła to w dzisiejszych czasach bardzo poważne wyzwanie dla każdego z nas. Ich liczba w połączeniu z numerami klienta, kodami PIN i loginami jest wręcz niemożliwa do zapamiętania. Hakerzy mają skuteczne sposoby łamania zabezpieczeń, które zobaczysz w tym filmie.

Jak w takim razie poradzić sobie z utworzeniem silnego hasła, a następnie z zarządzaniem wieloma hasłami? Pokażemy Ci na czym to wszystko polega. Obejrzyj odcinek i nie daj się hackerom.

Inspektor Gadżet

Pozyskiwanie informacji z ogólnodostępnych źródeł

Czy wiesz, że jest naprawdę dużo sposobów, aby wprowadzić do twojej sieci firmowej (do prywatnej również) złośliwe oprogramowanie lub nawet mini komputer w taki sposób, że Ty nawet tego nie zauważysz?

Obejrzyj odcinek, poznaj sposoby cyberprzestępców i nie daj się oszukać.