IM24Podcast.pl » Cyberbezpieczeństwo medyczne. AI w służbie zdrowiu.

Cyberbezpieczeństwo medyczne. AI w służbie zdrowiu.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak chronione są nasze dane medyczne, ile urządzeń medycznych jest stale podłączonych do Internetu? Co stoi za regulacjami dotyczącymi urządzeń dopuszczonych do użytku? Jak hakerzy mogą wykorzystać ten sprzęt, i tak naprawdę – po co? O tym rozmawiamy w tym odcinku audycji Rady Porady. Gościem odcinka jest Pan Jarosław Greser – adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt nauk ścisłych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z regulacją nowych technologii, w szczególności Internetu rzeczy oraz cyberbezpieczeństwem w sektorze medycznym. Zapraszam do słuchania!

Transkrypcja podcastu

Prowadzący: Cześć. Witam wszystkich słuchaczy w kolejnym odcinku naszego podcastu. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak chronione są nasze dane medyczne, ile urządzeń medycznych jest stale podłączone do Internetu? Co stoi za regulacjami dotyczącymi urządzeń dopuszczonych do użytku? Jak hakerzy mogą wykorzystać ten sprzęt, i tak naprawdę – po co? O tym już za chwilę. Cyberbezpieczeństwo medyczne AI w służbie zdrowiu. Zaczynamy. Moim dzisiejszym gościem jest Pan Jarosław Greser – adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt nauk ścisłych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z regulacją nowych technologii, w szczególności Internetu rzeczy oraz cyberbezpieczeństwem w sektorze medycznym. Panie Jarosławie, jest mi niezmiernie miło móc Pana dzisiaj gościć w naszym odcinku.
Jarosław Greser: Dzień dobry. Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Prowadzący: Panie Jarosławie, na wstępie naszej dzisiejszej rozmowy, chciałbym rozpocząć od Pana fascynacji cyberbezpieczeństwem, szczególnie biorąc pod uwagę specjalizację związaną z Internetem rzeczy i sektorem medycznym. Skąd się to wzięło?

Cisco distributor

Sponsorem cyklu audycji
o cyberbezpieczeństwie jest firma Cisco

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji