IM24Podcast.pl » Bezpieczeństwo dzieci w sieci część I

Bezpieczeństwo dzieci w sieci część I

W tym odcinku odchodzimy trochę od tematów związanych głównie z cyberbezpieczeństwem w kontekście infrastruktury, oprogramowania czy samych hakerów. Skupimy się na równie ważnym temacie. Szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę rozwój technologii oraz to, jak łatwo jest dostępna dla coraz młodszych użytkowników. Weźmiemy pod lupę to, jak z internetu korzystają najmłodsi. Wraz z moim gościem poruszymy aspekty związane z szansami, jak również zagrożeniami czyhającymi na dzieci i młodzież, w sieci. Internet w rękach dziecka, cyber-zabawa czy cyber-niebezpieczeństwo?

Transkrypcja podcastu

Prowadzący: Cześć. Witam wszystkich słuchaczy w kolejnej części naszego podcastu. W dzisiejszym odcinku w delikatny sposób odejdziemy od dotychczasowych tematów związanych głównie z tematyką cybersec w odniesieniu do hakerów, a skupimy się na równie ważnym temacie. Szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę rozwój technologii oraz to, jak łatwo jest dostępna już dla coraz młodszych ludzi. Weźmiemy pod lupę korzystanie z internetu przez najmłodszych. Wraz z moim gościem poruszymy aspekty związane z szansami, jak również zagrożeniami czyhającymi na dzieci i młodzież w sieci. Internet w rękach dziecka, cyber zabawa czy cyber niebezpieczeństwo? Moim gościem jest Pani Anna Rywczyńska, Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet, badaczka technologii cyfrowej w kontekście zjawisk kulturowych i praktyk społecznych oraz ekspertka i popularyzatorka w dziedzinie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, współtwórczyni Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”, autorka publikacji oraz narzędzi edukacyjnych, w 2018 uwzględniona na liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Pani Anno, jest mi niezmiernie miło móc Panią gościć i porozmawiać na tak ważny temat.

Anna Rywczyńska: Mi również. Bardzo dziękuję za zaproszenie.

Sponsorem cyklu rozmów „Rady Porady” jest firma CISCO

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji