IM24Podcast.pl » Bezpieczeństwo krytyczne pod lupą

Bezpieczeństwo krytyczne pod lupą

Moim dzisiejszym gościem jest Wojciech Kubiak – ICT Security Director w PKP Energetyka SA., który posiada praktyczne doświadczenie w obszarach zarządzania bezpieczeństwem IT/OT, audytów bezpieczeństwa IT/OT, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, zapobiegania inwigilacji technicznej rozwoju i zarządzania architekturą bezpieczeństwa korporacyjnego. Z Panem Wojciechem rozmawiamy na temat bezpieczeństwa automatyki przemysłowej w tym maszyn czy systemów wbudowanych. To fascynująca rozmowa o tym jak pozornie „mechaniczne” elementy poddawane są testom bezpieczeństwa i jak ważne jest, aby myśleć w tym kontekście nie tylko o komputerach.

Transkrypcja podcastu

Prowadzący: Cześć. Witam wszystkich słuchaczy w kolejnym odcinku naszego podcastu. Do tej pory w naszym cyklu skupialiśmy się głównie na temat ochrony infrastruktury IT, użytkowników i systemów IT. A co z resztą? Nadrabiamy to dzisiaj. Infrastruktura krytyczna pod lupą, bezpieczeństwo ICT/OT. Wraz z moim dzisiejszym gościem przyjrzymy się, na co jest narażona tego typu infrastruktura i jak mogą ją wykorzystać napastnicy, a także jak najlepiej ją zabezpieczać. Moim dzisiejszym gościem jest Wojciech Kubiak – ICT Security Director w PKP Energetyka SA. Posiada praktyczne doświadczenie w obszarach zarządzania bezpieczeństwem IT/OT, audytów bezpieczeństwa IT/OT, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, zapobieganie inwigilacji technicznej rozwoju i zarządzania architekturą bezpieczeństwa korporacyjnego. Posiadacz wielu bardzo cenionych certyfikatów ze środowiska cyberbezpieczeństwa, absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, członek ISSA Polska, autor publikacji dotyczących bezpieczeństwa systemów automatyki przemysłowej i doświadczony trener z zakresu bezpieczeństwa IT/OT. Panie Wojciechu, bardzo się cieszę, że jest Pan dzisiaj tutaj z nami.

Wojciech Kubiak: No trudno powiedzieć, że ja się nie cieszę. Dzielenie się wiedzą to dobry pomysł, w związku z powyższym to spotkanie. Także bardzo, bardzo powiedziałbym rzeczowe, czyli tanie. No zakładam, że będziemy gadać o czymś innym, niż o mnie.

Sponsorem cyklu rozmów „Rady Porady” jest firma CISCO

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji