IM24Podcast.pl » Bezpieczeństwo dzieci w sieci część II

Bezpieczeństwo dzieci w sieci część II

Zapraszam do wysłuchania drugiej części mojej rozmowy z Panią Anną Rywczyńską Kierowniczką Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorką Polskiego Centrum Programu Safer Internet na temat niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych w sieci Internet. W rozmowie poruszymy tematy gier i mikropłatności, mediów społecznościowych i cyberprzemocy, zabawek i werables, które są stale online, liczników rowerowych, konsol do gier, no i głośnych spraw lalki Momo i Niebieskiego wieloryba, a nawet rozmowy dinozaura z lalką Barbie. Zapraszam serdecznie.

Transkrypcja podcastu

Prowadzący: A chciałbym jeszcze zapytać o sieciowe gry cyfrowe, o takie, po pierwsze o spędzanie czasu nad grami, bo już Pani wcześniej właśnie mówiła, że często bywa to już po prostu chorobą. A po drugie o zjawisko mikropłatności w grach. Często się też z tym spotykałem, nawet rozmawiałem ze swoimi znajomymi. Czyli taka droga bez końca. Fenomen społeczności skupionych wokół określonych tytułów, czyli swojego rodzaju taka pętla właśnie – gry, streamingi, fora i tak dalej, i tak dalej. Plus tak, jak wspominałaś, te mikropłatności, czyli gry, które no po prostu są w stanie na tyle przykuć dziecko, że to dziecko, czy ze swojego kieszonkowego, czy podpinając kartę tak naprawdę płatniczą rodzica jest w stanie po prostu te rachunki nabijać w niesamowity sposób.

Anna Rywczyńska: Tak, bo wchodzimy w jakiś tutaj ogromny, równoległy świat, który jest niesamowicie takim ważnym światem w życiu wielu dzieci…

Sponsorem cyklu rozmów „Rady Porady” jest firma CISCO

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji