IM24Podcast.pl » Czapka niewidka. Jak stać się anonimowym w sieci i czy to w ogóle możliwe?

Czapka niewidka. Jak stać się anonimowym w sieci i czy to w ogóle możliwe?

Dzisiejszy odcinek poświęcamy anonimowości w sieci. Wielu z nas miało (a może nadal ma?) takie marzenie z dzieciństwa, aby stać się niewidzialnym, chociaż na chwilę. Przemknąć niezauważonym w niedostępne miejsce, zrobić komuś dowcip lub zobaczyć coś czego nie wolno mu oglądać… Dzisiaj te marzenia okazują się aktualne i pożądane w Internecie. Oczywiście, jak zwykle to byw,a anonimowości poszukujemy w celu dokonania czynności szlachetnych jak i zupełnie przeciwnie. Czy jest jednak możliwe, aby nie został w internecie ślad naszej działalności? Możemy nałożyć czapkę niewidkę i robić co nam się podoba bez konsekwencji? Te i wiele innych tematów związanych z byciem anonimowym w Internecie porozmawiam z moim gościem -Jakubem Mrugalskim vel „Unknown”. Zapraszam do słuchania!

Transkrypcja podcastu

Michał Porada: Cześć. Witam wszystkich słuchaczy w kolejnym odcinku naszego podcastu. Każdy z nas pewnie czasami marzył o czapce niewidce, magicznym przedmiocie czy urządzeniu, które pozwoliłoby mu ukryć się na chwilę, uzyskać odrobinę spokoju, czy po prostu nie zostawiać po sobie śladów. Wiemy, że to wymysł mitologii i literatury, ale tak, jak tego typu przedmioty śniły się od dawna ludziom, tak również są w ostatnich latach na tapecie użytkowników sieci. Czy istnieją, jeżeli tak, to jak działają? I czy rzeczywiście tak właśnie wyobrażamy sobie niewidzialność i anonimowość? Czapka niewidka – jak stać się anonimowym w sieci i czy to w ogóle możliwe? Moim dzisiejszym gościem jest Jakub Mrugalski, w sieci znany pod pseudonimem „Unknown”, trener security, pentester w firmie Niebezpiecznik, właściciel startupu Mikrus w ramach, którego oferuje serwery VPS dla deweloperów, prowadzi także newsletter technologiczny o nazwie unknow News oraz wiele innych aktywności. Jakub, bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj pogadać.
Jakub Mrugalski: Cześć, witam wszystkich.
Prowadzący: Jakub, na samym wstępie, muszę Cię o to zapytać, to moja ciekawość po prostu. Taki ciąg przyczynowo skutkowy dla Ciebie, to najpierw administrator, programista, a później dodatkowo bezpiecznik? Jak to się rozpoczęło w Twoim przypadku? Jak z administratora doszedłeś do bezpiecznika?

Sponsorem cyklu rozmów „Rady Porady” jest firma CISCO

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji