IM24Podcast.pl » Wojska obrony cyberprzestrzeni- rozszerzenie obszaru działań militarnych

Wojska obrony cyberprzestrzeni- rozszerzenie obszaru działań militarnych

Rozmawiamy z pułkownikiem Rafałem Kasprzykiem o bardzo poważnym temacie, a jest nim bezpieczeństwo narodowe w cyberprzestrzeni. Z tego odcinka dowiecie się jakie są główne zadania stojące przed wojskami obrony cyberprzestrzeni. Jak przygotowana jest jednostka wojskowa na obecne wyzwania i zagrożenia. Jak realne jest zagrożenie ze strony cyberprzestępców powodujące konieczność działań obronnych ze strony MON? Jak obecnie wygląda współpraca Sił Zbrojnych RP z organami NATO czy jednostkami w Unii Europejskiej w zakresie cyberbezpieczeństwa? Jakie są nowe możliwości i ścieżki edukacyjne oraz jednostki wchodzące w skład CYBER.MIL.PL. Zapraszamy do słuchania!

Transkrypcja podcastu

Prowadzący: Cześć. Witam wszystkich słuchaczy w kolejnym odcinku naszego podcastu. I dzisiaj kolejny raz poruszymy kwestię obrony przed cyberprzestępcami. Tym razem nie tyle skierowaną do pojedynczej organizacji, co uderzającą wprost w obronność kraju. Jak wygląda szkolnictwo w tym zakresie, jak państwo przygotowuje do służby ojczyźnie nie tylko zwykle w stanie konwencjonalnej broni? Czy może nam grozić globalny cyberkonflikt? O tym już za chwilę. Cyberbezpieczeństwo kraju, rozszerzenie możliwości militarnych. Zaczynamy. Moim dzisiejszym gościem jest płk dr inż. Rafał Kasprzyk. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, obecny zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki. Panie Rafale, jest mi naprawdę niezmiernie miło móc Pana dzisiaj gościć z nami.

Płk dr inż. Rafał Kasprzyk: Witam Pana bardzo serdecznie. Witam Państwa.

Sponsorem cyklu rozmów „Rady Porady” jest firma Cisco

Chcesz być na bieżąco z tematami podcastów? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj na bieżąco informację o nowych odcinkach.

Dołącz do dyskusji